Petice za krajinu dorazila do cíle.

09.12.2019 10:24

I naše petice dorazila do cíle. Je dobře, že jsme my, myslivci z MS Nové Hrady nezůstali jediní, kdo podepsal petici a můžeme tak působit na politické špičky v naší zemi, aby se zabívaly problematikou žovotního prostředí. Všem ostatním signatářům a hlavně organizátorům petice moc děkujeme. Bry.

Ministr Toman převzal petici za lepší krajinu s 56 tisíci podpisy

Zástupci České společnosti ornitologické a Českomoravské myslivecké jednoty předali v pátek ministru Tomanovi petici, ve které ho žádají, aby se zasadil o zdravé zemědělství v naší zemi. Autoři petice viní nešetrné intenzivní zemědělství z úbytku ptactva, hmyzu i splachování ornice. Rezort by podle nich měl být také aktivnější v prosazování ekologických témat na evropské úrovni a zahrnout požadavky petice do plánu právě projednávané reformy Společné zemědělské politiky Evropské unie na roky 2021-2027.

Česká společnost ornitologická (ČSO) a Českomoravská myslivecká jednota (ČMMJ) spustily petici Vraťme život do krajiny 29. listopadu 2018. Petice nasbírala za rok celkem 56 354 podpisů. „56 000 podpisů je krásná věc. Je to jednoznačně jedna z největších petic, které u nás v oblasti životního prostředí byly. To ukazuje, že zájem lidí o krajinu a problémy, na které petice upozorňuje, vnímá široké spektrum lidí nejen z ochranářského nebo mysliveckého světa,“ zhodnotil výsledek Zdeněk Vermouzek, ředitel ČSO.

Ministr Toman řekl, že aktivitu signatářů oceňuje. Uvedl, že se zástupci ornitologů a myslivců jedná dlouhodobě. ČSO a ČMMJ jsou podle jeho slov v pracovních skupinách, kde se projednávají záležitosti ohledně Společné zemědělské politiky, takže problematiku s nimi konzultuje.
Předseda ČMMJ, Jiří Janota, poděkoval všem petentům a kolegům ornitologům, kteří přišli s nápadem petice a prohlásil: „Za ČMMJ jsem velice rád, že došlo k dohodě s ministerstvem zemědělství. Pevně věříme, že to přispěje k návratu ptactva i drobné zvěře do krajiny a petice bude mít přínos.“

Zdroj: Svět myslivosti