Jednání petičního výboru poslanecké sněmovny ČR o změnu ústavy!!

09.09.2020 15:00

Dne 8. 9. 2020 proběhlo v Praze, na půdě poslanecké sněmovny veřejné slyšení k petici, která požaduje zakotvení práva bránit svůj život se zbraní do Ústavy ČR. Petice je organizována hnutím LIga Libe, jejíž účastníci tuto petici obhajovali před početným plénem z řad poslanců, odborníků, právníků a veřejností, jejíž účast byla velmi tristní. Za myslivce vystoupili všichni tři přítomní muži v zelených kamizolách, člen petičního výnboru pan Straka, zástupce ČMMJ a myslivec Martin Brychta, člen MS Nové Hrady a předseda spolku Cech sv. Huberta. Další myslivci zde nebyli a pokud si dovodíme, že v ČR jen ČMMJ sdružuje 70 tis. členů, a dalších nejméně 70 tisíc osob vykonává myslivost bez přislušnosti, je to smutné. Tristní byla i účast sportovních střelců, sběratelů zbraní, zástupců muzeí, historických skupin a dalších osob, které drží legálně zbraň. I přesto byla atmosféra v sále dobrá a pouze členové strany Piráti, jejíž člen je zpravodajem petice, vystupovali negativně. Dobré vystoupení předvedl Pavel Černý z hnutí LIga Libe, pan Hynek, zbrojní průmyslník nebo přední ústavní právník, předseda hnutí SPD Okamura a jeho místopředseda Koten, náměstek ministra vnitra a obrany. Po dvou hodinách jednání bylo přijato jednomyslné usnesení, které změnu ústavy doporučuje. Bohužel není závazné pro poslance a bude záležet pouze a jenom na jejich rozhodnutí a hlasování. Více na FB Liga Libe a stránkách petičního výboru PS ČR, kde bude zveřejněn videozáznam schůze. Bry.