MYSLIVECKÁ ZAŘÍZENÍ - OBNOVA

05.06.2021 22:30

Vážení přátelé,

jak jsme informovali prostřednictvím Novohradského zpravodaje, letošní rok Myslivecký spolek Nové Hrady obnovuje a doplňuje myslivecká zařízení v celé své honitbě.  Jen pro představu, jedná se o desítky různých typů zařízení (krmelce, slaniska, zásypy, posedy...)

V praxi to znamená, že stará zařízení se snažíme opravit, v případě, že to již není možné, např. s ohledem na stav materiálu, pak zařízení odstraňujeme a nahrazujeme novými.

V tuto chvíli se soustředíme zejména na posedy a sedačky. Důvod je prostý - jde hlavně o bezpečnost, a to nejen nás myslivců. Blíží se letní prázdniny, čas hraní, toulání se venku a mnoho místních dětí, rádoby "tajně", tato zařízení vyhledává.

Začali jsme také stavět první zásypy, které později umístíme na vybraná místa do honitby, abychom podpořili drobnou zvěř v jejím přirozeném prostředí a pomohli tak jejímu rozšíření v naší krajině.

Všem naším členům děkuji za super práci.

Mějte se krásně!

Iveta Marhounová