CHRÁNÍME MLÁĎATA

06.06.2021 22:37

Vážení přátelé,

aktuálně probíhající sečení luk je obdobím, kdy dochází k obrovským ztrátám na zvěři. Ročně jsou takto v České Republice usmrceny tisíce mláďat různých druhů, např. jen srnčat je to více než 60 tisíc kusů

Snažíme se proto, co nejvíce těchto mláďat zachránit. Důležitou roli přitom hraje spolupráce mezi mysliveckými spolky a zemědělskými subjekty. My máme v tomto směru velké štěstí. Za poslední roky se mezi naším spolkem a místními zemědělci vytvořil pevný vztah s otevřenou komunikací, takže jsme vždy informováni o tom, kdy a kde se bude sekat, tak, abychom mohli včas zareagovat.

V těchto dnech podle plánu pravidelně procházíme se svými psy louky a zároveň pak od zemědělců dostáváme zpětnou vazbu. Letošní rok jsme zatím bez jediné ztráty.

Dnes jsme během vyhánění našli šest srnčat, tak snad i ony budou zítra v bezpečí.

Děkuji všem za dnešní pomoc a ať je déšť, tráva do pasu, gumovky plné vody, má to smysl!

Mějte se krásně!

Iveta Marhounová